Výdělek na internetu – „klikačky“

31-1-2013 Finance 14 komentářů

Výdělek na internetu – „klikačky“

Kdo hledá možnosti dalšího příjmu, dříve či později narazí na banner oznamující něco ve smyslu: „Nechte si platit za prohlížení webových stránek“. Myslím, že tento fenomén s sebou nese i několik zajímavých bodů k zamyšlení – ne jenom sám fakt, že se někdo živí klikáním na reklamy a sháněním dalších lidí, kteří na reklamy klikají.

Pokud jste tedy o „klikačkách“ slyšeli a chcete vědět více nebo jste o nich neslyšeli vůbec, zde je pár informací:

Je mnoho firem, které nabízejí rafinovanou formu inzerce. Zaregistrujete se zdarma a každý den dostanete svou porci reklam, které proklikáte. Za každý takový klik a následný pobyt na dané stránce získáte nějaké drobné. Skutečně drobné – 0,001 – 0,003 dolaru za klik. Proč by někdo za prokliky platil? Ze dvou důvodů.

a) Firma tak získá masu lidí, která si chce na internetu přivydělat a která bude skutečně na její reklamu 3-10 vteřin hledět. I když si v tu chvíli nic nekoupí, značka, logo, produkt, to všechno se jí velice pevně po několikerém opakování vryje do mozku.

b) Inzerující firma získá výraznou návštěvnost na svých stránkách a to jí pak hraje do karet – pokud nepokazí nic jiného v internetovém marketingu, bude se pěkně posouvat v seznamu vyhledávačů vzhůru. Algorytmy vyhodnocující kvalitu stránek je budou považovat za kvalitní, protože na ně míří čím dál více lidí.

Zde mě napadají první dva body k zamyšlení:

a) Uvědomění si, že návštěvnost stránky se dá „koupit“ a tudíž ztrácí svou schopnost vypovídat o kvalitě zboží a služeb dané firmy. Stejně tak se dá obchodovat např. s „lajky“ na Facebooku – jejich nákup je pro FB dobrý byznys a Vaše stránky pak rázem získají na důvěryhodnosti. Jen ta vypovídací hodnota nám opět mizí…

b) Osobně se mi ale líbí možnost nechat si platit za to, že vůbec věnujeme pozornost něčí reklamě. Denně jsme obklopeni billboardy, televizní reklamou, reklamními spoty v rádiu. Nikdo se nás neptá, zda se chceme na reklamu dívat – není před ní úniku a billboardy u cesty váš mozek zaznamená a uloží do paměti i podvědomě. Peníze dostane reklamní agentura, ale v „informačním smogu“ musíme žít my.

Stránky nabízející platby za prokliky mají i mnoho dalších lákadel pro potenciální „klikače“. Různé hry, kde většinou klikáte zadarmo, ale občas vyhrajete pár dolarů. Možnost zúčastnit se průzkumu trhu – opět za nějaký ten centík. Porce reklam na den je omezená, ale stránek nabízející tento typ inzerce je tolik, že by se u nich skutečně asi dala proklikat celá pracovní doba. Otázka je, kolik by byl člověk schopen si takto vydělat.

Výdělky z klikání můžete znásobit tím, že po vzoru síťového marketingu, přivedete další lidi do „své skupiny“. Pak máte nějaké drobné z vlastních kliků, ale něco i z prokliků lidí „pod vámi“ (ještě drobnější drobné – ale síla násobení může být velká).

Několik dní tyto stránky testuji a klikám. Zde je několik mých poznatků. Snad vám budou k užitku.

1) Věnovat se klikání pouze sám za sebe a nebudovat síť je dřina. Pokaždé, když sleduji odpočítávání povinného času, který musím na stránkách strávit, abych dostala provizi, napadne mě, že jsem právě prodala svých drahocenných pět vteřin života velmi lacino. (Pokud se totiž snažíte během reklamy překliknout někam jinam a věnovat se na počítači něčemu jinému, odpočet se zastaví.) Pokud máte velkou síť „klikačů“, může to být zajímavé. Ovšem to, že každému nabídnete právě jen tuto špatně placenou dřinu, mi připadá nefér. V mnoha jiných firmách síťového marketingu může člen vydělávat peníze aniž by budoval síť spolupracovníků – prodejem výrobků. Zde, dle mého, bez budování sítě skutečně jen prodáváte svůj čas zatraceně lacino.

2) Reklamy, na které klikáte, spadají do několika málo kategorií:

a) Odkazy na jiné „klikací“ stránky – tuto reklamu si zaplatili konkrétní uživatelé a budují si tak svou síť.

b) Odkazy na stránky zaměřené na online trading – ať už profesionální společnosti nebo takzvaný „social trading“ – spekulování na burze podle toho, jak zrovna spekulují ostatní členové komunity.

c) Odkazy na „zaručené“ způsoby, jak vydělat na netu miliony. Buď nabízí za pár dolarů návod jak úspěšně vybudovat síť „klikačů“ na reklamy nebo zaručené systémy zbohatnutí při online spekulacích či jiné návody, jak vydělat na netu hodně peněz. Některé tyto návody spočívají jen v tom, že vybíráte několik dolarů za to, že naučíte jiné lidi vybírat několik dolarů za to, že dalším lidem slíbí výdělek na internetu. Ano, mnoho lidí na netu zbohatlo a ne všichni nabídli kvalitní servis a informace…. Už začínáte cítit tu spirálu znovu a znovu se opakujících témat? Pokud budete pár dní klikat na reklamy, minimálně na podvědomé úrovni budete cítit, že všichni kolem na netu zázračně bohatnou, kromě vás. Dříve nebo později pak přijde v jedné takové reklamě nabídka s návodem na zbohatnutí, která vám bude připadat natolik rozumná, že těch pár dolarů pošlete a počkáte, co se bude dít.

Nechci tím říct, že vše, co se na internetu mihne, je podvod. Bohužel, mnoho lidí skutečně velice úspěšně obchoduje s ničím.

d) Ostatní reklamy – auta, služby apod. Tyto reklamy jsou v menšině.

Nemyslím si, že je potřeba tento koloběh plateb za prokliky odsuzovat. Mnoho lidí asi slušně živí a pro nás, kteří si na tom zřejmě živobytí nepostaví, přináší zajímavé uvědomění – co vše se dá ve virtuálním světě zpeněžit a jaké částky tvoří několik dolarů, které vám online pošle hodně lidí… Co takhle nabídnout jim za přijatelnou cenu nějaké skutečně hodnotné informace?

Zde najdete odkazy na firmy, které jsem vyzkoušela (je jich ale mnohem víc):

ClixSense

NeoBux

Pozor! Pokud se přihlásíte přes tyto odkazy, budete registrováni v mé skupině. Pokud je vám to proti srsti, najděte si firmu na Googlu a zaregistrujte se jinam.

Sama za sebe mohu říct, že raději dělám jiné věci, než klikání na reklamy, a nechystám se postavit si na tom kariéru. Ale třeba v tomto oboru čeká na někoho z vás úspěch. Budu ráda, když přidáte pod článek své postřehy a zkušenosti.


14 komentářů k článku

 1. Dobry den. Klikacky moc nevydelaj. Myslite si je tezke zacit podnikat, kdyz nemam, zadne zkusenosti. Sme mlada rodina jsem na materske,nemohu sehnat zadnou brigadu. Mame spoustu vydaju pritelovo plat vse nepokreje. Zivot je moc tezky. Dekuji.


  • Dobrý den, máte pravdu – pokud nezačnete v systému klikaček cíleně a chytře budovat síť (a to celosvětově), nedočkáte se, podle mě, zajímavého profitu. Pokud začnete podnikat, zkušenosti naberete. Problém je začít podnikat úplně bez informací. Zkuste si projít starší články na blogu, odkazy na fóru a VIP sekci Via Festiva. Vaši situaci můžeme probrat i přes email podrobněji. (eva.motylova@viafestiva.cz)


  • Vyzkoušejte opce


 2. Nerozumím termínu vlastní síť. Tedy jak a kde ji vybudovat – tedy konkrétně. Děkuji Radka


  • Dobrý den, Radko, sítí mám na mysli skupinu lidí, která se dále větví, a všichni jsou nějakým způsobem registrováni ve Vaší skupině. Pokud podnikáte v klasickém síťovém marketingu, naučí Vás Vaši lídři, jak tuto síť budovat pomocí vytváření kontaktů face-to-face nebo kontaktovat virtuálně po internetu. Pokud se přihlásíte do systému klikaček a chcete, aby pro Vás „klikalo“ co nejvíce lidí, snažíte se, aby se co nejvíce lidí přihlásilo do systému přes Váš odkaz, který Vám systém vygeneruje a pak takové lidi automaticky řadí „pod Vás“. Lidé toto dělají různě. Nevěnuji se tomu, takže nemůžu říci konkrétně. Ovšem většinou rozesílají tento odkaz nejprve známým, všem na sociálních sítích a potom i „spamují“ a lákají k přihlášení do sítě i lidi, které neznají, náhodně si je vytipují na internetu. Také je časté vkládání takové „reklamy“ na vlastní síť v jakémkoli podnikání na diskuzní fóra pod různé články a podobně. To už je ale také často dost obtěžující a administrátoři takovou vlezlou reklamu většinou mažou. Záleží pak na Vaší vynalézavosti, jak přesvědčit lidi, aby „klikali s Vámi“.


 3. Dobrý den, děkuji za dověď. Není sbírání kontaktů v rozporu se zákonem? Co na to říká Ústav pro ochranu osbních údajů? Děkuji Radka


  • Dobrý den, pokud se bavíme o „klikačkách“, nepotřebujete sbírat kontakty. Stačí jen „inzerovat“ na sociálních sítích či jinde na netu „přihlaste se do sítě přes tento odkaz“ a systém automaticky zařadí nové lidi do Vaší skupiny. Pokud bychom se bavily o síťovém marketingu jako takovém (prodej výrobků či služeb přímou metodou), tak jakékoli kontaktní údaje získáváte od „prospekta“ za účelem vyplnění registračního formuláře do systému a jeho data shromažďuje a ochraňuje firma, která poskytuje distribuované zboží či služby. Takový člověk Vám své údaje dává dobrovolně a ví proč. Pokud sbíráte emailové adresy na netu a následně je kontaktujete formou emailové komunikace, má to svá specifika. Na emailové adresy se nevztahuje přísná ochrana, ale nido nemá rád SPAM. Proto je pak důležité, aby lidé věděli, proč Vám email nechali (zaujalo je něco na Vašich stránkách a získali za email nějkou výhodu nebo informaci) a aby měli možnost kdykoliv se z Vašeho seznamu odhlásit. Pokud se chováte ke svým kontaktům pěkně, posíláte jim zajímavé a relevantní informace a svou databázi neprodáváte nikam dál (aby jim pak začaly najednou chodit nabídky z oblastí, o které se nezajímají), nebudou mít vaše kontakty s touto komunikací problém.


 4. Platit za to že věnujete pozornost jeho reklamám vám asi nikdo nebude. A když tak naprosto minimální částky blížící se nule. Pro zadavatele reklamy má cenu někdo kdo má o produkt skutečný zájem, a je ochoten si ho koupit,


  • Také mi to nejdřív nešlo do hlavy, ale když vezmete v úvahu tyto dvě věci, dává to smysl:
   1) odkaz ve vyhledávačích se posunuje na žebříčku vzhůru mimo jiné i proto, že je na něj hodně klikáno. Pokud si platíte PPC reklamu, víte, jak drahý může být proklik za klíčové slovo z oblasti, kde je velká konkurence. Proto mi dává smysl zatraktivnit své stránky i tak, že tam majitel přivede velké množství lidí, pro které obsah není zrovna v tu chvíli relevantní a klikají, protože musí.
   2) pokud se někdo klikání a budování sítě aktivně věnuje, bude na ty samé reklamy klikat a hledět mnohokrát. Část těch reklam je na loterie, hazard a další věci, které mají potenciál klikače prostě jednou zlákat, pokud se mu budou před očima míhat dostatečně často.
   Rozhodně v článku netvrdím, že je to cesta k pohádkovým ziskům. Píšu tam, myslím, jasně, že je to otravná dřina – alespoň z mého pohledu. Ale to už bych se opakovala…


 5. Dobrý den.
  Zajímalo by mě jen, kolik času denně tento způsob výdělávání průměrně zabere, tedy vám zabírá, a kolik měsíčně se na tom dá vydělat – tedy vy jste vydělala?
  Děkuji za odpověď.
  Anna Š.


  • Dobrý den, upřímně, klikání se nevěnuji, protože mě to rychle přestalo bavit. :) Zkoumala jsem to cca dva dny (po chvilkách), abych pochopila o co jde. Ani jsem nikdy neplánovala se tím více zabývat, protože si myslím, že člověk by měl svůj den trávit převážně tím, co ho baví a naplňuje. A to zírání na reklamy se, dle mého, moc dlouho vydržet nedá a o nějakém naplnění nemůže snad být ani řeč. Neumím Vám tedy, bohužel, odpovědět na otázku, kolik se tím dá vydělat, pokud to pojmete jako práci na plný úvazek. Věřím, že najdete fóra, kde Vám na tuto otázku odpoví. Jen zde zůstává známý problém – bude o tomto výdělku upřímný někdo, kdo Vás chce do své sítě a chce vydělávat i na Vašich proklicích? Snad někoho takového najdete. Mrzí mě, že jsem v tomto ohledu nedokázala Vaši zvědavost spokojit.


 6. Vyskúšajte toto – Najlepšie platená klikačka! – http://www.bux4you.wz.sk

  Za prvých 5 dní som zarobil 2,2575 dolára bez referralov, čiže bez ľudí registrovaných pod sebou.
  Denne je tu:
  - 20-30 reklám za 0.01 dolára
  - viac ako 10 reklám za 0.005 dolára
  - 20-30 reklám za 0.0015 dolára

  A čo je hlavné, skutočne vyplácajú zarobené peniaze!


 7. Dobrý den, chtěl bych Vás pozvat do výdělečného nepodvodného systému, tentokrát zahraničního. Jedná se o nový internetový výdělečný provizní systém, kdy již za registraci získáte na svůj účet 15 USD. Provize získáte za doporučení tohoto systému svým přátelům, známým, kamarádům a ostatním, kteří si chtějí přivydělat. Výše provize za 1 doporučeného nového člena jsou 2 USD. Tato společnost vyplácí od 100 USD. Více informací na oficiálních internetových stránkách. Pokud Vás moje nabídka zaujala, klikněte na tento internetový odkaz, který Vás odkáže na internetové stránky společnosti. Klikněte, prosím, na tento odkaz, který Vám změní život. Děkuji.

  http://MegaStoon.Com/?share=288539
  http://MegaStoon.Com/1/?share=288539


 8. Několik tipů na výdělek i tu ..http://zdravi-a-tvoreni1.webnode.cz/


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *