Zdravý rozum a honba za úspěchem

30-11-2012 Nezařazené 1 komentář

Zdravý rozum a honba za úspěchem

„Věnovat se okamžiku znamená věnovat se věčnosti“ (Pirke Avot)

Na stránkách Via Festiva Vám formou webinářů podávám koncentrované informace, návrhy a tipy pro vaši cestu za finanční svobodou. Uvědomuji si, že zprávy, kterými nás média denně krmí, a také některé mé webináře mohou přispívat k pocitu beznaděje. K pocitu, že ať děláme cokoliv, není to dost, že na to, abychom začali investovat je už pozdě, že bychom chtěli dělat velké věci, ale okolnosti nás drží při zemi. Vycházím z toho, co kolem sebe slyším, čtu na internetových diskuzích a sama někdy zažívám. Radostnému pocitu nepřidají ani rozvířené emoce a fantazie kolem končícího Mayského kalendáře.

Tento příspěvek píši, abych vše to negativní vyvážila. Abych vás varovala před tím, že je možné upadnout do kolotoče stresujících myšlenek a to nehledě na to, kolik peněz právě máte. Robert Kiyosaki správně píše, že peníze vás starostí nezbaví. Jen budete mít jiný druh starostí. Proto chci nabídnout několik tipů:

1) Pokud se pro vás sbírání informací, investování, spekulování, podnikání a práce na sobě stanou zdrojem stresu a dostanete se do křeče, kdy máte pocit, že nesmíte přestat, nebo vám ujede vlak, je na čase zastavit. U všeho se dá dojít do extrému a pokud zanevřete na všechny „neužitečné“ činnosti jen abyste mohli být chytřejší, bohatší a úspěšnější, koledujete si o malér. Myšlenky plné stresu a úzkosti nemohou přinést hojnost. A pokud ano, zaplatíte za ni příliš vysokou cenu.

2) Berte všechny překážky, které se vám na vaší cestě postaví do cesty, jako hru. Jako logickou hádanku. Místo naříkání nad tím, že zákazníci nepřicházejí, vezměte tužku a papír a napište, jak by se mohl vylepšit marketing. Vyberte nejlepší nápad a začněte jednat. Když se budete rozčilovat a vybíjet si vztek na partnerovi, vydáte tím spoustu energie, kterou byste mohli využít konstruktivně.

3) Všimněte sI blíže, jaký pocit máte na začátku a na konci dne. Těšíte se ráno na to, co úžasného zažijete? A večer, když se mysl zklidní před spánkem, řeknete si ještě: „Fíha, to byl ale parádní den.“? Parádní může být i den, ve kterém se zdánlivě nic vzrušujícího a úžasného nestalo, pokud je vaše mysl tak nastavena, že si všímá i těch „všedních“ zázraků. Ano, život není peříčko. Bude vám klást do cesty překážky a momenty, které překonáte jen s nějvětším vypjetím. Není třeba si ho ještě komplikovat sám/sama. Mám pocit, že v dnešní době se jaksi „nenosí“ být šťastný. Je to něco, co se hodí zažít jen občas a necháváme si to jen na sváteční momenty. Přitom mysl, která je klidná a vyrovnaná, může být šťastná neustále a navíc předávat příjemný pocit i ostatním.

4) Máte sepsané cíle, dílčí cíle, plán na rok i dekádu? Máte na nástěnce obrázky svých snů a víte přesně, jak oslavíte den, kdy konečně odejdete ze zaměstnání? To je všechno chvályhodné a dodá vám to správný drajv a „palivo“ až budete mít pocit, že nemůžete dál. Ale nežijete zároveň jen ve vysněné budoucnosti? Neutíkají vám dny pod rukama? Nelze „přeskočit“ tu životní etapu, která bude vaší finanční svobodě předcházet. I z této cesty je potřeba vychutnat si každý krok. Život je právě teď!

5) Když se rok věnujete novému byznysu a nefunguje tak, jak by měl, je potřeba se zastavit a zamyslet. Co můžu dělat jinak? Dělám opravdu to, co miluji celým srdcem? Baví mě to a těším se na každý moment, kdy se pustím do práce?  Neměl/a bych se raději realizovat v něčem jiném? Dva roky by měly být hranice. Není-li pokroku a radosti, pryč od toho. Neděláte náhodou to, co děláte, jen proto, že je vám líto zahodit čas, který jste už dané činnosti věnovali?

Připravovat se na budoucnost je moudré. Nechat si ale proklouznout krásu a sílu přítomného okamžiku je ta největší ztráta.


Jeden komentář k článku

  1. Krásné,beru si k srdci,right now,right here, Vivat ViaFestiva


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *