Jak začít krmit svůj účet určený na investice

20-8-2012 Finance 0 komentářů

Moudří říkají, že desátek všech příjmů by měl být darován (a to je téma, které by si zasloužilo samostatný článek) a desátek má být uschován k následnému rozmnožování. Co když ale skutečně není kde brát?

Jak začít krmit svůj účet určený na investice

Setkávám se s tím často: „Budu se vzdělávat o investicích, až budu mít co investovat…“. Tak to ale nefunguje. Člověk, který je informačně nepopsaný list, nikdy nebude mít co investovat. Ten přerod začíná uvnitř vašeho mozku. Přeskládají-li se synapse v mozku, může začít tučnět vaše konto.

Než přinese rozvoj podnikatelského a investorského myšlení první plody, chvíli to trvá. Přijít na to, jaké změny do života přinést, aby peněz přitékalo více, uskutečnit tyto změny a dočkat se prvních hmatatelných výsledků – to vše se nestane přes noc.

Co ale můžete začít dělat hned a okamžitě pocítit změnu?

1)    Začněte si evidovat, kam přesně peníze z vaší domácnosti mizí, a založte účet určený na investice. Nevadí, že na něm ze začátku bude jen malá částka. Čínské přísloví praví, že i cesta dlouhá tisíc mil začíná prvním krokem.

2)    Na investiční účet ukládejte i peníze vzniklé prodejem nepotřebných a nemilovaných věcí. Až budete jednou rekapitulovat svůj život, nejpevněji vám v mozku uvíznou emocemi nabité momenty plné krásy, radosti a vzrušení. Nebudete vzpomínat na to, že jste měli doma na polici sošku, která se vám nelíbila, ale nechtěli jste se dotknout toho, kdo vám ji daroval, a tak jste z ní dál pravidelně otírali prach. Třeba udělá někomu jinému radost! Méně věcí znamená i uspořádané prostředí a méně času stráveného úklidem!

I kdybyste zatím netušili, jak se získanou částkou moudře naložit, vznikne vám alespoň rezerva, která pokryje i nenadále škody a příhody, když už opravdu není kam jinam finančně sáhnout. Spánek je mnohem klidnější, když víte, že jakmile se vám rozbije auto, nemusíte pracně shánět úvěr, abyste opravu uhradili. Většina lidí nemá žádné finanční rezervy a celou výplatu utratí do poslední koruny. Ať chcete nebo ne, vzniká tak permanentní stres a obava, třebas nepřiznaná a potlačovaná, že vás jakákoli nenadálá událost srazí finančně na kolena.

3)    Experimentujte se životním stylem. Tim Ferriss ve své knize „Čtyřhodinový pracovní týden“ vypočítává, že sny si můžete mnohdy splnit mnohem levněji, než myslíte. Chcete jezdit ve Ferrari? Nemusíte ho hned kupovat. Pronajměte si ho! Mnoho zážitků, po kterých prahnete celým srdcem, je mnohem dostupnějších, než si myslíte. Stačí si na to umět zajít.

4)    Rozšiřujte své myšlení! Sebevědomým lidem se daří lépe a život vnímají radostněji. Jsem si naprosto jistá, že každý z vás umí něco, za co bychom mnozí s radostí zaplatili, abychom se to mohli naučit. Každý z vás má nějakou jedinečnou dovednost, kterou by snadno mohl zpeněžit a pomoci ostatním, vyřešit nějaký problém. Žijeme v době, kdy není tak těžké, vydělat si na základní potraviny a střechu nad hlavou. Nebojujeme o život, žijeme v komfortu. Hledáme ale neustále rady, pomoc, odpovědi a chceme si život zkvalitnit. Chceme si umět poradit a čekáme, že nám někdo ukáže cestu. Tady má na trhu každý možnost zazářit a posloužit tolika lidem, kolika si jen zamane.

Váš mozek je naprosto jedinečný a dokáže víc věcí, než si umíte představit. Řešení všech vašich problémů už v něm máte nachystané. Jen čeká, až se přestanete zaobírat problémem, ale začnete naslouchat sami sobě a hledat řešení.


Žádný komentář k článku

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *