Dotek Midase – recenze knihy

14-6-2012 Recenze 0 komentářů

Knihu „Dotek Midase“ napsal Robert Kiyosaki společně s Donaldem Trumpem. Není to jejich první společná kniha a je vidět, že jim myšlenky spolu dobře rezonují. Kniha svým způsobem vybočuje z toho, na co jsme od „Bohatého táty“ zvyklí. Nevysvětluje jednoduchým jazykem ekonomické jevy, ale nabízí konkrétní příběhy ze života dvou byznysmenů.

Dotek Midase – recenze knihy

Kniha je vhodná pro ty čtenáře, kteří jsou definitivně rozhodnutí něco vlastního „rozjet“ a vědí, že vytrvají, dokud neuspějí. Dočtou se, že i takoví dva podnikatelští velikáni dělali na své cestě chyby (k těm se ochotněji přiznává Robert), setkali se s podvodníky a naletěli, mnoho věcí je nepříjemně překvapilo a mnohokrát museli svou strategii přehodnocovat a měnit od základů.

Pokud si knížku přečtete, vaše vlastní ruka vám pak bude připomínat pět pilířů úspěšného podnikatele, pod jehož dotekem se vše, čeho se dotkne, mění ve zlato. Palec – síla charakteru, ukazováček – koncentrace, prostředníček – obchodní značka, prsteníček – vztahy, malíček – malé věci, které jsou důležité.

Jestli už podnikáte a máte období stagnace, frustrace a propadáte pocitu, že se špatné věci dějí v byznysu jenom vám, přečtěte si „Dotek Midase“. Uvidíte, že žádná cesta k úspěchu se neobejde bez chyb a pochybností. Zjistíte, že je možné být v ještě větších dluzích a problémech, než máte vy, a také je možné se z nich dostat a stát se ještě silnějším a schopnějším. Jistě si všimnete, že vybudováním úspěšného byznysu starosti nekončí, ale začínají. S většími projekty přichází větší zodpovědnost a je potřeba více síly, vytrvalosti a odhodlání. Ale co si budeme povídat – starosti máme všichni (někteří si je dokonce vytvářejí tam, kde to není potřeba), a je na nás, jaké starosti si vybereme. Jestli si budeme zaměstnávat hlavu velkým a fungujícím byznysem anebo malým a nefunkčním podnikem či zaměstnáním, ve kterém se necítíme dobře.

Dotek Midase“ je kniha, u které si řeknete buď: „To mi za to nestojí. Nebudu se o nic snažit a nic zkoušet. Ještě abych někdy musel řešit takové problémy…“ a nebo zajásáte: „Hurá! Ti chlápci, kteří vybudovali podnikatelské impérium obrovské hodnoty, jsou úplně normální lidé, jako já! Vždyť to, co dokázali oni, můžu zvládnout taky!“ Obě varianty jsou dobré. Podnikání není pro každého a je dobré uvědomit si včas, jakou máte náturu a co vás udělá v životě šťastnými.

Donald i Robert se prezentují jako učitelé. Z každého jejich slova cítíte, že pomáhat a sloužit je jejich poslání a motor, který je žene kupředu. Jsou ovšem učitelé, kteří se sami neustále učí. Robert píše: „Jak už dnes víte, chcete-li být úspěšnými podnikateli, je toho hodně, čemu se musíte naučit. Jestli se nechcete rychle učit novým věcem, nechte se raději zaměstnat, nebo zůstaňte v kvadrantu S. (…) Asi jste si již všimli, já osobně věřím, že malou leč podstatnou věcí každého podnikatele je jeho povinnost se celoživotně vzdělávat. To se počítá více, než cokoliv jiného. Ať už v podnikání, nebo v osobním životě. V opravdovém světě ti, co dělají pouze to, co mají rádi, nemají šanci vyhrát nad těmi, kteří dělají, co je zapotřebí.“

Věřím, že „Dotek Midase“ je jedna z těch knih, která vám může ušetřit roky trápení a slepých uliček, pokud jste natolik otevření, že v chybách těchto dvou velikánů byznysu poznáte chyby vlastní a necháte si poradit jak postupovat při jejich nápravě.

Knihu „Dotek Midase“ vydalo nakladatelství Pragma v roce 2012.


Žádný komentář k článku

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *